Torque 3d
Kodlab Yayın Dağıtım

Torque 3d


₺101,25 ₺135,00 %25


Yazar: Aytürk Keleş , Ali Keleş
Barkod: 9786059118811

Bilgi Kartı

Yayın Dili Türkçe
Basım Tarihi Şubat 2017
Sayfa Sayısı 236
Kapak Kağıdı 350 gr Parlak Kuşe
İç Kağıt 70 gr 1. Hamur
Boyutları 150x210 mm
Baskı Sayısı 1. BASKI
Ağırlık 1
Digital oyun sektörü bugün dünyada en hızlı büyüyen sektördür. 2016 yılına gelindiğinde, dünya çapında bu sektörün büyüklüğü 100 milyar doları aşmış durumdadır. Ülkemiz için önemli olan, bu sektörde pazardan çok pazarlayan konumuna gelebilmektir. Bu yüzden yeni oyun teknolojilerinin öğretilmesi, oyun geliştirecek düzeyde bilgi ve beceriye sahip kişilerin yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Torque 3D oyun motoru açık kaynak kodlu ve ücretsiz oluşu, güçlü ve hızlı render motoru, üstün PhysX uygulamaları ve her platform için oyun geliştirme desteği ile diğer oyun motorlarına göre önemli avantajlara sahiptir. Torque 3D ile ilgili ilk Türkçe kaynak olan kitabımız, 6 yıllık bir birikimin ve araştırmanın sonucunu süzerek okuyuculara sunmaktadır. Bu sayede Torque 3D oyun motorunda oyun geliştirirken bilinmesi gereken pek çok konunun uygulamalı olarak bu kitapta yer alması sağlanmıştır. TORQUE 3D ile tanışın TORQUE 3D sistem gereksinimleri ve kurulumu World (Dünya) editörü Terrain (alan) düzenleme editörü ve araçları Sahne ağacı ve yönetimi Library (kütüphane) nesneleri Scripted nesneleri Level düzenleme ve level nesneleri Sahne tasarımı ve kontroller Kamera türleri ve kontrolü Sound Emitter nesnesi - ortam ve alan sesleri Prefab nesne oluşturma Inspector paneli Gizmo aracı ve nesne kontrolü Time of Day nesnesi ile zaman yönetimi Environment (çevre) nesneleri Oyuna 3D model entegrasyonu Materyal editör ve materyal düzenleme Partikül editörü ve partikül türleri Data block nesnesi ve kontrolü Trigger (tetikleyici) kullanımı ve uygulamaları GUI hazırlama Torsion ve Torque script Script kod yazma ve temel kod yapılarının kullanımı Eğitsel oyun tasarımı için faydalı örnek uygulamalar Puan toplama Eğitsel oyun için video izleme arayüzü tasarımı Çoktan seçmeli test arayüzü tasarımı Doğru-Yanlış soru uygulamaları Veri Tabanı Bağlantısı Kurulum Dosyası Oluşturma

Customer reviews

4.1 out of 5 11,130 global ratings
5
53%
4
22%
3
14%
2
5%
1
7%

Review this product

Share your thoughts with other customers.

Write the Review

Reviews

Shankar Subbaraman

30 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Robert Thomas

29 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Barbara Tay

28 December 2022 Unverified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Everytime i ordered from fresh i got greenish yellow bananas just like i wanted so go for it , its happens very rare that u get over riped ones.

Sandra Langevin

8 December 2022 Unverified Purchase

Great product

Great product & package. Delivery can be expedited.

Create Review

Overall rating

Rate Features

Flavor
Value for money
Scent
Add a headline
Add a photo or video

Shoppers find images and videos more helpful than text alone.

Add a written review