The Teachıng Of Language Skılls
Hacettepe

The Teachıng Of Language Skılls


₺12,60 ₺21,00 %40


Yazar: Arif Sarıçoban
Barkod: 9789758506170

Bilgi Kartı

Yayın Dili İngilizce
Basım Tarihi 2001
Sayfa Sayısı 162
Kapak Kağıdı 350 gr Parlak Kuşe
İç Kağıt 70 gr Kitap Kağıdı
Boyutları 160x240 mm
Baskı Sayısı 1. BASKI
Ağırlık 1
Dil becerileri öğretimi kitabı yabancı dil öğretiminde neyin, nerede, ne zaman nasıl ve kimlere öğretileceğini tartışmaktadır. Dinlediğini anlama, konuşma , okuma ve yazma becerilerinden oluşan dört ana becerilerinin yanı sana kelime, dilbilgisi, çeviri ve telaffuz gibi önemli dil unsurlarının da öğretimini içeren bu kitap yabancı dil öğretmenleri için sınıf içinde uygulayabilecekleri örnek ders planları ile desteklenmektedir. Kitabın ilk bölümü ülkemizdeki ilk, orta ve yüksek öğretimindeki mevcut kalabalık sınıflarda karşılaşılan bazı önemli sorunları ele almakta ve bunlara çözüm önerileri getirmektedir. Ayrıca bu bölüm böyle kalabalık sınıf ortamında iyi yabancı dil öğretmeni nasıl olur, sorusunu irdelemekte ve konu ile ilgili alan bilgisinden, değerlendirme aşamasına kadar uzanan geniş yelpazede aktif ve etkin bir yabancı dil öğretmenin özelliklerini tek, tek sıralamaktadır.diğer önemli husus olarak da sınıf içi iyi öğrenci davranışlarını sunmaktadır. İkinci bölüm ise yabancı dil öğretiminde bilinen yöntem ve yaklaşımları sınıf içi kullanımı açısından incelemektedir.Bu yöntem veya yaklaşımların sınıf içinde uygulanabilirliği madde,madde verilmektedir. Kitabın üçüncü bölümü yabancı dil öğretiminin vazgeçilmez unsuru olan ders planını irdelemekte yıllık ünite ve ders planına ait özellikler açıklanmakta ve örnek bir ders planı taslağı sunulmaktadır. Kitabın diğer bölümleri ise sırasıyla kelime,dil bilgisi, okuma, dinleme, yazma, çeviri ve telaffuz öğretimi ile ilgili sınıf içi öğretimi konusunda uygulama aşamasındaki önerileri içermektedir. Dil becerileri adlı bu kitap ülkemizdeki Devlet ve Özel Üniversitelerin Eğitim Fakültelerine bağlı Yabancılar Eğitimi Bölümü, İngiliz Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı´ nda okutulan Yöntem Bilim, Dil Becerileri Öğretimi ve Uygulama ( staj ) Derslerine uygun olarak hazırlanmış olup, aynı zamanda ilk, orta, ve yüksek öğretimde görevli olan yabancı dil öğretmenlerine de bir rehber olma özelliği taşımaktadır. il bilgisi, okuma, dinleme, yazma, çeviri ve telaffuz ögretimi ile ilgili sinif içi ögretimi konusunda uygulama asamasindaki önerileri içermektedir.

Customer reviews

4.1 out of 5 11,130 global ratings
5
53%
4
22%
3
14%
2
5%
1
7%

Review this product

Share your thoughts with other customers.

Write the Review

Reviews

Shankar Subbaraman

30 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Robert Thomas

29 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Barbara Tay

28 December 2022 Unverified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Everytime i ordered from fresh i got greenish yellow bananas just like i wanted so go for it , its happens very rare that u get over riped ones.

Sandra Langevin

8 December 2022 Unverified Purchase

Great product

Great product & package. Delivery can be expedited.

Create Review

Overall rating

Rate Features

Flavor
Value for money
Scent
Add a headline
Add a photo or video

Shoppers find images and videos more helpful than text alone.

Add a written review