Netduıno Mıcro Framework
Kodlab Yayın Dağıtım

Netduıno Mıcro Framework


₺76,50 ₺102,00 %25


Yazar: Volkan Aktaş - Bünyamin Karahan
Barkod: 9786055201197

Bilgi Kartı

Yayın Dili Türkçe
Basım Tarihi 2013
Sayfa Sayısı 296
Kapak Kağıdı 350 gr Parlak Kuşe
İç Kağıt 70 gr 1. Hamur
Boyutları 150x210 mm
Baskı Sayısı 1. BASKI
Ağırlık 1
Netduino İle Micro Framework Konulu Bu Kitapta, Elektronik Sistemlerin Yazılımsal Olarak Kontrolü Ele Alınmaktadır. Micro Framework, Gömülü Sistemlerde C# Ya Da Vb.Net Kullanarak Uygulamalar Geliştirmenizi Mümkün Hale Getirdi. Bu Şekilde Visual Studio Kod Geliştirme Ortamının Gücünü Kullanarak Kodlarınızı Kolayca Yazabilmektesiniz. Ayrıca Micro Framework İçerisinde .Net Sınıflarını Kullanarak, Micro Frameworkun Yetersiz Kaldığı Durumlarda, Bu Sınıflara Ait Metotları Kullanabilirsiniz.Micro Framework; Fez Ve Netduino Serisi Kartlarda Çalışabilmektedir. Kitapta Yapılan Uygulamalarda Netduino Serisi Kartlar Tercih Edilmiştir. Çünkü Netduino Serisi Kartlar Tamamen Arduino Shieldler İle Uyumlu Olduğu İçin Daha Geniş Bileşen Desteğine Sahiptir. Daha Önce Arduino İle Uygulama Geliştirmiş Olanlar, Ellerindeki Shield Ve Bileşenleri Netduino İle Birlikte Kullanabilir. Kitapta Yapılan Uygulamalarda Netduino Ve Netduino Plus Kullanılmıştır. Kitabın Yazım Sürecinin Sonuna Doğru Çıkan Netduino 2 Ve Netduino Plus 2 Kartlarını Kullanarak Da Kitaptaki Tüm Uygulamaları Gerçekleştirebileceksiniz. Çünkü Kodlarda Kullanılan Micro Framework 4.2 Sürümü, Şu An Tam Sürüm Seviyesinde Olan En Son Sürümdür.Kitapta Micro Framework İle Uygulama Geliştirmeye Başlamadan Önce Programlama Ve Elektroniğe Giriş Konuları Da Ele Alındı. Bu Şekilde Okurların Netduino İle Uygulama Geliştirebilecek Seviyede C# Programlama Dili Ve Elektronik Bilgisi Öğrenmesini Amaçlandı. Ayrıca Kitapta Kullanılan Teknolojiler Ve Bileşenler Hakkında Da Mümkün Olduğunca Ayrıntılı Bilgiler Verilmiştir. Örneğin; Xbee, Rfıd, Pwm Gibi Konular İncelendiğinde Görülecektir Ki; Sadece Bu Yönleri İle Bile Kitap Bir Başvuru Kaynağı Olacak Niteliktedir. Kitaptaki Konular Projeler İle Desteklenerek Ele Alınmıştır. Projeleri Seçerken De Mümkün Olduğunca Piyasada Bulunabilecek Ve Düşük Maliyetli Bileşenler Tercih Edilmiştir. Kitap Ekinde Verilen Ücretsiz Dvd İçerisinde De Yer Alan Görsel Eğitim Videoları Ve Gerekli Programlar-Araçlar İle Okurlar, Kitapta Okudukları Uygulamaları Görerek Daha Kolay Bir Şekilde Yapabileceklerdir. Kitapta Yer Alan Başlıca Konu Başlıkları Şunlardır: Mıcro Frameworka Giriş Elektroniğe Giriş Devre Elemanları Devre Geliştirme Ortamları Ölçüm Cihazları Programlamaya Giriş Giriş Ve Çıkış Portları Motor Kontrolü Sensörler Sd Kart Kullanımı Xbee İle Kablosuz Seri İletişim Rfıd Fırmware Güncelleme Frıtzıng Kablosuz Kontrollü Tank Projesi (Video Eğitimi Destekli)

Customer reviews

4.1 out of 5 11,130 global ratings
5
53%
4
22%
3
14%
2
5%
1
7%

Review this product

Share your thoughts with other customers.

Write the Review

Reviews

Shankar Subbaraman

30 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Robert Thomas

29 December 2022 Verified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Product quality is good. But, weight seemed less than 1kg. Since it is being sent in open package, there is a possibility of pilferage in between. FreshCart sends the veggies and fruits through sealed plastic covers and Barcode on the weight etc. .

Barbara Tay

28 December 2022 Unverified Purchase

Need to recheck the weight at delivery point

Everytime i ordered from fresh i got greenish yellow bananas just like i wanted so go for it , its happens very rare that u get over riped ones.

Sandra Langevin

8 December 2022 Unverified Purchase

Great product

Great product & package. Delivery can be expedited.

Create Review

Overall rating

Rate Features

Flavor
Value for money
Scent
Add a headline
Add a photo or video

Shoppers find images and videos more helpful than text alone.

Add a written review